Hip Hop Žije ovládne leto 2018 na Slovensku a v Česku.

 
V posledných piatich rokoch si fanúšikovia domáceho aj zahraničného rapu na Slovensku a v Česku mali možnosť zvyknúť na expanziu festivalu Hip Hop Žije. Ten sa možno v začiatkoch zdal ako nenápadný, no teraz môžeme prehlásiť, že v rámci jediného žánru neexistuje v našich končinách väčšia udalosť pod holým nebom. Zároveň je treba oceniť, že každým ročníkom HHŽ dvíha v organizačných záležitostiach latku vyššie, čo sa v konečnom dôsledku najviac odráža na komforte návštevníkov. 
 
Dnes by sme vám s potešením chceli oznámiť, že začali náročné prípravy ročníka 2018, pre ktorý si tvorcovia zase raz pripravili zopár zaujímavých noviniek. Drobné zmeny sa týkajú loga, keďže na rozdiel od všetkých predošlých rokov prichádza viacfarebná kombinácia. Začína tak nová éra Hip Hop Žije pod jednotnou značkou, čo je samozrejme veľmi pochopiteľný krok. 
 
 
Už v minulom roku sa festival rozrástol aj k našim susedom do Česka, teda konkrétne do Ostravy, kde zaznamenal obrovský úspech. To však vlastne platí pri všetkých zastávkach. Oproti poslednému ročníku teda organizátori kvôli záujmu pridávajú aj ďalšie mesto a tým je stovežatá Praha. Dohromady ich teda s Bratislavou, Domašou, Duchonkou a Ostravoubude až päť. Aj napriek tomu Hip Hop Žije nie je tour, ale celistvý koncept spájajúci rapovú komunitu v našich dvoch malých krajinách. 
 
Všetko nasvedčuje tomu, že leto 2018 bude aj vďaka Hip Hop Žije naozaj silné a presne tak ako v posledných piatich rokoch aj tentokrát ho odštartujeme v Bratislave, kde to pochopiteľne vždy žije najviac, a to samozrejme aj s aktratívnym zahraničným headlinerom. Už teraz sme veľmi zvedaví, po akých menách chalani siahnu a tajne samozrejme dúfame v kombináciu Kendrick Lamar, Travis Scott a Big Shaq. Lístky od dnešného dňa zakúpiš sa ticketportal.sk, resp. ticketportal.cz.

 
Dní Hodín Minút Sekund
30/6-2/7
2017