Festival Hip Hop Žije taktiež podporí napadnutý klub Mariatchi

Istotne ste zachytili v posledných dňoch kontroverzné video, kde neonacisti napadli študentov pred spomínaným klubom v Nitre.

Nebyť denníku SME, tak je veľmi ľahko možné, že celý tento incident upadne do “zabudnutia”.

Preto organizátori najväčších slovenských hudobných festivalov ako napr. Pohoda, Uprising, Grape, Wilsonic, Topfest, samozrejme Hip Hop Žije a ďalší, vyjadrili podporu nitrianskemu klubu Mariatchi.

"Slobodné festivaly stoja na slobodnej klubovej scéne, na malých podnikoch, kde sa môžu bez strachu schádzať rôzni ľudia. Chceme, aby sa ľudia v našej krajine nemuseli báť chodiť do klubu, baru, do krčmy či na festival. Aby sa nemuseli báť vyjsť na ulicu, ísť do parku alebo na akékoľvek verejné priestranstvo len preto, že majú nejaký účes, farbu pleti, či hovoria svojim materinským jazykom," píše sa vo vyhlásení, ktoré zatiaľ podpísalo niekoľko organizátorov.

A v čom spočíva samotné partnerstvo?

Soboty v klube Mariatchi budú patriť jednotlivým festivalom, ktoré sa postarajú o celovečerný program. Toto všetko budú mať návštevníci úplne zadarmo.

Večer pod taktovkou Hip Hop Žije sa uskutoční v sobotu 10. mája. Môžete sa tešiť na slovenských top DJov a určite aj live koncert.

O presnom line upe vás budeme čoskoro informovať. 

28/6-30/6
2019