Hlavným aktérom sobotňajšieho večera na festivale HHŽ bude 4D

Skalným fanúšikom hip hopu asi veľmi 4D predstavovať nemusíme. Pre tých, ktorí zachytili túto formáciu len pred nedávnom, môžeme dodať niekoľko informácii. 4D sa skladá z členov: Čistychov, DNA, Mišo Biely a G-Bod.

Čistychov, ktorý je rapper a producent v jednej osobe sa preslávil v legendárnej zostave Názov stavby, nasledovali aj solo albumy. Prvým bol v roku 2004 “Né Produkt”, ktorý bol na tú dobu takmer bezkonkurenčný.

Od tej doby nasledovalo nespočetné množstvo featuringov a ďalších projektov.

DNA, taktiež člen legendárnej skupiny Názov stavby, stihol do dnešnej doby vydať 6 oficiálnych albumov, mixtapy, single na vinyloch a taktiež spolupracoval s rôznymi zaujímavými hudobníkmi. Od roku 2008 sa vydal na sólovú kariéru a vydáva dva vlastné albumy. Všetky albumy vyšli vo vlastnom vydavateľstve VSZ.

Mišo Biely je songwriter, spevák, producent a multiinštrumentalista, ktorý sa ešte v detstve naučil hrať na bicie, klavír a gitaru. Ako mladý už hrával s rôznymi kapelami. Časť svojho života strávil v Anglicku, no v roku 2008 sa vrátil na Slovensko aby sa mohol na plno venovať hudbe.

G-Bod  je producentom, ktorý sa dostal do širšieho povedomia v roku 2004 produkciou pilotného videosinglu Drvivej menšiny - Môj svet.V roku 2008 otvára vlastné štúdio Anapol audio a začiatkom roku 2009 vydáva svoj debutový album Sekvencie pod vydavateľstvom EMI Hip-hop.sk. Do dnešného dňa je možné počuť jeho prácu už na viac ako 20 oficiálne vydaných nosičoch prevažne hip-hopovej scény. Taktiež je majitelom štúdia Anapol, v ktorom to môže občas vyzerať aj takto:

Táto silná štvorica len pred niekoľkými dňami pokrstila svoj prvý spoločný album KRYŠTAL a preto sme sa rozhodli, že sobotný večer bude patriť práve im.

V sobotu sa predstavia aj iné veľké mená, môžeme spomenúť ešte napríklad kapelu Moja Reč, ktorá vystúpi live s Komplotom, PSH, Gramo Rokkaz, Strapo, Igor Kmeťo, Jay Diesel a veľa veľa ďalších.

28/6-30/6
2019