Najčastejšie kladené otázky – HIP HOP ŽIJE 2019

Najčastejšie kladené otázky – HIP HOP ŽIJE 2019 (Zlaté Piesky)

Tento rok pre vás otvárame už siedmy ročník festivalu HIP HOP ŽIJE, a tak nastal ten správny čas, aby sme vás informovali o všetkých dôležitých veciach. Všetky vaše otázky sme zaregistrovali a spísali ich do tohto článku. Ak budú nejaké otázky pribúdať, článok budeme postupne aktualizovať. Ak chcete byť informovaní ihneď, stačí sledovať naše sociálne siete Facebook/Instagram. 

Kedy sa otvárajú brány festivalu? 

V piatok (28.06) o 14:00 a v sobotu (29.06) o 13:00 hodine. 

Budú sa dať na mieste kúpiť jednodňové aj dvojdňové lístky?

Áno. Budú však o niečo drahšie. 

Keď mám lístok v mobile, musím si ho vytlačiť na papier?

Nie, to nie je potrebné. Stačí ukázať QR kód, ktorý ti oskenujeme.

Mám problémy s lístkom, ktorý som kúpil cez Ticketportal, ako to mám riešiť?

Všetky otázky ohľadom Ticketportalu nájdete tu https://www.ticketportal.sk/Article/7791.

Bude tento rok možnosť ubytovania v TENT INN? 

Nie.

Čo ak bude silná búrka? Máte záložný plán?

Pri nepriaznivom počasí alebo akomkoľvek prerušení festivalu si organizačný team pripravil záložný plán. Nachádza sa cca 500m od areálu festivalu a to priamo v nadzemných garážach obchodného domu STYLA, ktorý sa nachádza hneď vedľa OC PALACE. Ak by teda došlo k nečakanému prerušeniu, čo dúfame, že sa nestane, tak toto miesto má dostatočnú kapacitu na to, aby časť programu festivalu HIP HOP ŽIJE mohla bez problémov pokračovať na predpripravenom náhradnom stagei.

Kedy sa dozviem presný časový harmonogram (line-up)? 

V stredu 26.06.2019.

Kedy zverejníte dátumy na ďalšie HIP HOP ŽIJE festivaly v iných mestách?

Všetky informácie ohľadom ďalších zastávok zverejníme až po uskutočnení festivalu v BA na Zlatých pieskoch. 

Keď si pri vstupe vymením lístok za pásku na ruku, môžem ísť potom von a zase dnu? 

Áno, môžete kedykoľvek odísť a prísť. 

Môžem si na festival do areálu zobrať vlastný alkohol a nealko?

Nie. Ochrankári budú pred každým vstupom do areálu kontrolovať tašky aj návštevníkov festivalu. Do areálu nebude možnési priniesť alkoholické a nealkoholické nápoje v sklenených fľašiach, petfľašiach, plechovkách alebo iných nádobách. Na festivale je možnosť zakúpenia si dostatočného množstva nealkoholických aj alkoholických nápojov.

Čo všetko si nemôžem doniesť na festival?

Je prísne zakázané vnášať do areálu festivalu sklené nádoby a fľaše, drogy, psychotropné látky, pyrotechnické predmety,  predmety ohrozujúce bezpečnosť, horľaviny a zbrane akéhokoľvek druhu, psov a iné domáce zvieratá, je zakázané stanovanie na parkovisku a mimo vyhradených priestorov. V areáli je takisto prísne zakázaná manipulácia s ohňom, respektíve zakladanie ohňa. Do areálu je zakázané vnášať fotoaparáty, tzv. "zrkadlovky" a GoPro kamery, tieto zariadenia budú môcť byť používané iba akreditovanými fotografmi.

Bude nutné, aby sa každý návštevník podrobil bezpečnostnej prehliadke, ktorú bude vykonávať bezpečnostná služba. Je dôležitá pre bezpečie nás všetkých, a preto ďakujeme za jej rešpektovanie.

Kde nájdem prvú pomoc?

Na festivale je zabezpečovaná PRVÁ POMOC plne odbornými pracovníkmi. V prípade úrazu sa obráťte na najbližších zdravotníkov, ktorí budú patrične označení.  

Kde sa dá zaparkovať s autom?

Tí, čo si zakúpili stanové miesto cez CAMP ZLATE PIESKY, žiaľ nebudú môcť zaparkovať svoje vozidlo v areáli pri svojom stane. Neumožňuje to prevádzkovateľ areálu Zlaté Piesky a my sme povinní tieto pravidlá dodržiavať z kapacitných a bezpečnostných dôvodov. Svoje auto si môžete odparkovať v okolí areálu festivalu (napr. parking pri OC Palace, ktorý sa nachádza cca 100 m od areálu).

Ako si vybavím ubytovanie, respektíve miesto na stan v areáli Zlaté piesky? 

Všetky informácie nájdete na https://intercamp.sk/.

Môžem ísť na festival, keď nemám 18 rokov?

Vstup do areálu pod 16 rokov len v sprievode zodpovednej osoby, ktorá má viac ako 18 rokov. 

Môžem si kúpiť VIP lístok, aj keď mám menej ako 18 rokov?

VIP lístok si môžu zakúpiť len osoby staršie ako 18 rokov.

Môžem na festival zobrať aj menšie deti? 

Áno, ale iba v sprievode dospelej osoby. Deti do 6 rokov majú vstup zadarmo. 

Ak som ZŤP, mám nárok na zľavnený lístok?

Festival Hip Hop Žije zabezpečuje bezbariérový prístup. Pre všetkých návštevníkov, ktorí sa preukážu platným preukazom ZŤP platí zľavnené vstupné vo výške 50% z ceny normálneho lístka (zľava sa nevzťahuje na VIP vstupenky). Túto vstupenku je možné si zakúpiť iba na mieste.

Kde si môžem aktivovať lístok z benefitov od REFRESHER-u?

Po zakúpení benefitu ti bude vygenerovaný unikátny kód, ktorý stačí nahlásiť po príchode na festival v stánku s nápisom Guest List. Na základe neho dostaneš svoj lístok.

Chcel by som brigádovať na vašom festivale, kde sa mám ozvať?

Na hhzije@gmail.coma do predmetu napísať „Brigáda HHZIJE“. Do správy napíšte svoje celé meno, vek a odkiaľ pochádzate. + Napíšte, že súhlasíte so spracovaním vašich osobných údajov. Bez tejto vety nebudeme na vaše emaily odpovedať. 

Chcel by som mať na vašom festivale stánok s jedlom/oblečením/atrakciu. Kde mám napísať?

Na hhzije@gmail.coma do predmetu treba napísať „stánok HHZIJE“. V správe popíšte váš stánok, čo ponúkate a ďalšie podrobnosti. 

 

28/6-30/6
2019