Tretím headlinerom je londýnsky Afro B, ktorého si všimol aj Drake či Beyoncé.

Ku Ja Rulemu a Gunnovi sa teraz prídava aj Afro B, ktorý na Hip Hop Žije 2019 ovládne  Latino Afro beats štýl. Okrem špeciálnych DJ setov Hajtkoviča alebo Petra Panna sa v podobnom žánri predstaví aj Rida Radar alebo Eusebio. Taktiež sa môžeš tešiť na kubánskeho F-Cubu a po dnešku už vieme, že chýbať nebude nová krv z Veľkej Británie. 

Afro B reprezentuje spojenie rapu a afrického popu, veľmi blízke sú mu však aj typické dancehall a latino rytmy. On sám opisuje svoju tvorbu ako Afrowave a presne tak nazval aj svoje posledné dva albumy.

Jeho jedinečnosť už ocenili aj Drake alebo Beyoncé a on sám v rozhovore pre redbull.com priznal, že práve oni mu pomohli dostať sa do povedomia širokého publika. Dnes má len na Spotify milión streamov mesačne a má našliapnuté k tomu, aby získal aj svetovú slávu. 

Na Hip Hop Žije zaznejú jeho najväčšie hity ako Drogba alebo Shaku Shaku, v rámci show však odprezentuje celkový prierez svojou tvorbou vrátane minuloročného albumu. Afro B je príjemným spestrením celkového line upu na prvý pohľad striktne rapového festivalu a zároveň dôkazom, že organizátori chcú pozývať aj mená, ktorých najväčšia popularita ešte len čaká.  

Chýbať nebude ani sprievodný program mimo hudby, napríklad tanečné workshopy. Viac informácií nájdeš na oficiálnej facebookovej udalosti alebo stránke hiphopzije.sk, kde sú zároveň stále dostupné vstupenky za zvýhodnené ceny. 


zdroj: refresher.sk

28/6-30/6
2019